Вітаю Вас на сторінках мого блогу!

понеділок, 30 січня 2017 р.

Готуємось до контрольної роботи з геометрії (8 клас).

1.  Відрізок СD – бісектриса трикутника АВС, АС=12см, ВС=18см, АD=10см. Знайдіть відрізок ВD.
2. Сторона ромба дорівнює 10см, а одна з діагоналей – 16см. Знайдіть другу діагональ ромба.
3. Висота прямокутного трикутника, проведена до гіпотенузи, ділить її на відрізки завдовжки 9см і 16 см. Знайдіть менший катет трикутника.
4. З точки до прямої проведено дві похилі, проекції яких на пряму дорівнюють 9см і 16см. Знайдіть відстань від точки до прямої , якщо одна з похилих на 5см більша за другу.
5. Коло, вписане в прямокутну трапецію, ділить точкою дотику більшу бічну сторону на відрізки завдовжки 4 см і 25 см. Знайдіть висоту трапеції.

четвер, 26 січня 2017 р.

Людина, яка у XXI столітті не вмітиме користуватися комп'ютером, буде подібна до людини XX століття, що не вміє ні писати, ні читати.
В.М. Глушков. 

середа, 18 січня 2017 р.

Про віртуальний фінал змагань «Прангміліне»


До уваги керівників шкіл та вчителів математики!
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 26 березня 2015 року № 2/2-14-600-15 продовжується реалізація українсько-естонського проекту «Міксіке в Україні». 
Віртуальний відбірковий фінал змагань «Прангміліне» з усного математичному рахунку відбудеться 24 січня 2017 року о 16.00. 
Просимо забезпечити участь школярів загальноосвітніх навчальних закладів у змаганнях, які будуть проходити в режимі онлайн на освітній платформі «Міксіке». Змагання та тренувальні майданчики на сайті «Міксіке» є безкоштовними.
Додаткова інформація про проект та правила проведення         віртуального відбіркового фіналу знаходяться за посиланням 
http://miksike.net.ua/en.html#/docs/Pranglimine/2016-2017/rulesvirtual.html 
Контактна особа: Добиш Юлія Юріївна, методист відділу методики викладання іноземних мов та міжнародних освітніх програм,                         
тел.: 066 1778808. 


Детальніше тут: http://makarivskij-rmk4.webnode.com.ua/news/pro-virtualnij-final-zmagan-prangmiline/

четвер, 12 січня 2017 р.

Увага! Конкурс!

Оголошується конкурс на кращу математичну газету.
Участь приймають  учні 5-11 класів.
Роботи приймаються з 16 по 20 січня.

Увага! Увага! Увага! 16 березня 2017 року відбудеться Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру - 2017".

 ЗАЯВКУ  потрібно подати  не пізніше 10 лютого 2017 року для участі у Другому - Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру – 2017».image




середа, 11 січня 2017 р.

Впровадження методики «Перевернутого навчання»на уроках математики.



  Ідея перевернутого навчання виникла  декілька десятиліть назад у США. Суть моделі змішаного навчання полягала у тому, щоб заохотити дітей до справжньої роботи на уроці, а не  нецікавому записуванню лекцій за вчителем. Для цього змінюється зміст домашнього завдання і роботи на уроці. Замість виконання десятка прикладів вдома, або декількох задач,  виконання яких ніхто дома не може проконтролювати, допомогти , підказати, учням надається можливість використовувати електронні ресурси. Це головним чином навчальне відео з теми, презентація зроблена вчителем, або знайдене в Інтернеті. На уроці тепер вчитель організує спільну роботу з вивченої теми: розв’язування задач, створення міні – проектів, створення алгоритмів, проведення експериментів.

Перевернутий клас: відмінності від звичайного уроку, переваги та складності реалізації

Використання тестових технологій на основі Google-форм

У найбільш загальному значенні тест – набір завдань, за допомогою яких оцінюються певні властивості людини, використовуючи кількісні показники виконання цих завдань.
Технологія тестового контролю включає такі етапи:
  • створення системи базових тестових завдань;
  • конструювання тесту з базових тестових завдань;
  • проведення тестування;
  • аналіз результатів тестування.
Для перевірки уміння правильно відтворювати отримані знання, доцільно використовувати неоднорідні тестові завдання закритої форми з множинним вибором, які передбачають мінімум три можливі відповіді (але не більше п’яти), серед яких правильною є лише одна. Вважається, що ця форма завдань є найбільш доцільною для різноманітних відомостей із предметів професійно-теоретичної підготовки.
При складанні тестових завдань слід дотримуватись існуючих загальноприйнятих правил які допомагають правильно формувати завдання з кількома варіантами відповідей:
  • інструкції мають бути простими, зрозумілими та стислими
  • запитальна (змістовна) частина тестового завдання формулюється, як правило, у стверджувальній формі, стисло, без подвійного тлумачення, тобто настільки просто, наскільки це можливо для точного розуміння завдання; в неї включається лише те, що є необхідним для чіткого розуміння запитання;
  • варіанти відповідей мають бути настільки стислими, наскільки це можливо;
  • усі дистрактори (неправильні варіанти відповідей) повинні бути правдоподібними, “схожими” на правильну відповідь;
  • тільки один варіант із запропонованих має бути правильним;
  • відповідь на одне запитання не повинна давати ключ до відповідей на інші запитання. Це означає, що дистрактори з одного завдання, як правило, не використовуються в переліку інших;
  • не бажано тестувати тривіальне (загальновідоме) з огляду на простоту та очевидність його виявлення;
  • використання висловлювань “жоден з перерахованих”, “правильна відповідь відсутня” як дистракторів можливо лише тоді, коли існує однозначно правильна відповідь, яка не представлена серед дистракторів;
  • використання висловлювань “усі перераховані”, “усі відповіді правильні” як дистракторів може свідчити про наявність невизначеності у формулюванні тестового завдання.
Створити онлайнові тести допоможуть форми на Google диску.
Google Форми – це зручний інструмент, за допомогою якого можна легко і швидко планувати заходи, складати опитування та анкети, а також збирати іншу інформацію. Форму можна підключити до електронної таблиці Google, і тоді відповіді респондентів будуть автоматично зберігатися в ній. Якщо ця функція не включена, ви можете відкрити меню “Відповіді” і переглянути короткий зміст.
Форму можна створити як в меню Google Диска, так і в існуючій електронній таблиці.
Створення форми в Google Диску.
  • Натисніть червону кнопку Створити і виберіть пункт Форма.
  • Обрати шаблон Форми та дати їй назву.
  • Додати питання тесту.
Ви також можете структурувати форму, розділивши її на кілька сторінок і додавши до них заголовки.